ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3445002
*
nr 344 5002
Spegel
85x85
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 10:45:32
1
400 kr
24/1 07:06:34
1
400 kr
24/1 12:44:11
2
400 kr
24/1 12:45:29
2
450 kr
24/1 13:06:48
3
500 kr
24/1 15:03:14
4
850 kr
24/1 15:10:45
5
Vinnande bud
24/1 15:36:15
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 344 5002
Spegel
85x85
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 10:45:32 | 1 | 400 kr |
24/1 07:06:34 | 1 | 400 kr |
24/1 12:44:11 | 2 | 400 kr |
24/1 12:45:29 | 2 | 450 kr |
24/1 13:06:48 | 3 | 500 kr |
24/1 15:03:14 | 4 | 850 kr |
24/1 15:10:45 | 5 | Vinnande bud |
24/1 15:36:15 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02